Kanadı Kırık Kelebekler

Kanadı Kırık Kelebekler


Gecenin sessizliğini bozan bir çığlık…
Sebebi anlaşılamayan şüpheli bir ölüm…
Soruşturma aşamasında ortaya çıkan sarsıcı gerçekler…
İzbe bir sokakta bir apartmanın en üst katından yere düşen genç bir kadın hayatını kaybeder. Olayın kaza mı, intihar mı, cinayet mi olduğu anlaşılamaz. Başlatılan soruşturma cevaplardan çok olay ve maktule dair yeni soru işaretleri ortaya çıkartır. İlk aşamada maktulün misafir olarak bulunduğu ve geçimlerini bir eğlence mekânında çalışarak kazanan şahıslar üzerinde yoğunlaşan şüphe, sonradan maktulün yıllar önce cinsel taciz ve istismarına maruz kaldığı üvey babaya yönelir.
Ramis Çınar, Kanadı Kırık Kelebekler adlı yeni eserinde okuyucuları insan ruhunun derinliklerinde suçun kökenlerine doğru gizemli bir yolculuğa davet ediyor.
Romanda, başkarakter Kübra’nın hayatı ile birlikte üvey babanın istismarında ihmali olan anne, cinsel saplantılı üvey baba, kötü yola sürüklenen bir arkadaş, uyuşturucu bağımlısı ve şiddet eğilimli bir koca, idealist bir savcı ve mesleğine bağlı bir polisin yaşamları psikolojik çözümlemelerle sürükleyici ve çarpıcı bir üslupla anlatılıyor.
Ramis Çınar’ın, suç edebiyatı türündeki ilk eseri olan Kanadı Kırık Kelebekler adlı romanında, cinayetin failine ulaşılmaya çalışılırken suçu ve suçluyu ortaya çıkaran psikolojik ve toplumsal koşullar gözler önüne seriliyor.

Ömrünün en hazırlıksız anında uyanık mıydı, yoksa kâbus mu görüyordu; bilmiyordu. Bilinci öyle buğuluydu ki, havanın sıcak olmasından dolayı üzerinden sıyırdığı bir örtünün üzerinde, koyu bir gölgenin kendisine doğru sokulmakta olduğunu algılayamadı. Hemen ardından, bacaklarında ve belinde bir başka canlının dokunuşlarını hissetti. Ne olduğunu anlamak için eliyle yoklayınca, avucunun içi sert ve kaslı bir deri ile temas etti. İrkilerek gözlerini açtı ama yüzünün bir karış ötesinde bulunan karaltıdan başka bir şey göremedi. Birdenbire kendisini derin bir korkunun pençesinde buldu. Yardım istemek için bağırmaya niyetlendiyse de, ne olduğunu anlayamadan, ağzını sıkıca kapatan bir el buna engel oldu.


BUTERFLIES WITH BROKEN WINGS

A scream that breaks the silence of the night…
An uncertain cause of death.
Shocking facts revealed in an investigation…
A young woman dies after falling from the top floor of an apartment building in a dark isolated street. It cannot be understood whether the incident is an accident, suicide or murder. The investigation raises new questions about the event and the woman rather than giving answers. At first the suspicion concentrates on the people who work in an entertainment place to whom the young woman has been a guest; however, then it turns to the stepfather by whom the woman has been sexually harassed. Ramis Çınar invites readers to a mysterious journey to the roots of crime in the depths of the human soul in his new novel Butterflies With Broken Wings. Together with the main character Kübra’s life, the lives of a neglectful to the stepfather’s sexual harassment mother, an obsessed with sex stepfather, a friend with bad influence, a violent drug-addict husband, an idealist prosecutor and responsible policeman are told with psychological depth. In Ramis Çınar’s first work in the genre of crime literature, Butterflies With Broken Wings, are revealed the psychological and social conditions of a crime and criminal mind.

Was she awake at the most unprepared moment of her life, or was she having a nightmare? She didn’t know. Her consciousness was so misty that she could not perceive that a dark shade has approaching over the cover she has stripped of due to the heat of the night. Soon she felt the touches of another creature on her legs and waist. When she checked with her hand to find out what happened, her palm came in contact with a hard muscular skin. Startled she opened her eyes, but could not see anything other than the dark shade just a few inches from her face. Suddenly she found herself in the grip of a deep fear. She intended to shout for help, but a hand tightly closing her mouth made her words unheard.