Kanadı Kırık Kelebekler (Yeni)

Kanadı Kırık Kelebekler (Yeni)


Gecenin sessizliğini bozan bir çığlık…
Sebebi anlaşılamayan şüpheli bir ölüm…
Soruşturma aşamasında ortaya çıkan sarsıcı gerçekler…
İzbe bir sokakta bir apartmanın en üst katından yere düşen genç bir kadın hayatını kaybeder. Olayın kaza mı, intihar mı, cinayet mi olduğu anlaşılamaz. Başlatılan soruşturma cevaplardan çok olay ve maktule dair yeni soru işaretleri ortaya çıkartır. İlk aşamada maktulün misafir olarak bulunduğu ve geçimlerini bir eğlence mekânında çalışarak kazanan şahıslar üzerinde yoğunlaşan şüphe, sonradan maktulün yıllar önce cinsel taciz ve istismarına maruz kaldığı üvey babaya yönelir.
Ramis Çınar, Kanadı Kırık Kelebekler adlı yeni eserinde okuyucuları insan ruhunun derinliklerinde suçun kökenlerine doğru gizemli bir yolculuğa davet ediyor.
Romanda, başkarakter Kübra’nın hayatı ile birlikte üvey babanın istismarında ihmali olan anne, cinsel saplantılı üvey baba, kötü yola sürüklenen bir arkadaş, uyuşturucu bağımlısı ve şiddet eğilimli bir koca, idealist bir savcı ve mesleğine bağlı bir polisin yaşamları psikolojik çözümlemelerle sürükleyici ve çarpıcı bir üslupla anlatılıyor.
Ramis Çınar’ın, suç edebiyatı türündeki ilk eseri olan Kanadı Kırık Kelebekler adlı romanında, cinayetin failine ulaşılmaya çalışılırken suçu ve suçluyu ortaya çıkaran psikolojik ve toplumsal koşullar gözler önüne seriliyor.

Ömrünün en hazırlıksız anında uyanık mıydı, yoksa kâbus mu görüyordu; bilmiyordu. Bilinci öyle buğuluydu ki, havanın sıcak olmasından dolayı üzerinden sıyırdığı bir örtünün üzerinde, koyu bir gölgenin kendisine doğru sokulmakta olduğunu algılayamadı. Hemen ardından, bacaklarında ve belinde bir başka canlının dokunuşlarını hissetti. Ne olduğunu anlamak için eliyle yoklayınca, avucunun içi sert ve kaslı bir deri ile temas etti. İrkilerek gözlerini açtı ama yüzünün bir karış ötesinde bulunan karaltıdan başka bir şey göremedi. Birdenbire kendisini derin bir korkunun pençesinde buldu. Yardım istemek için bağırmaya niyetlendiyse de, ne olduğunu anlayamadan, ağzını sıkıca kapatan bir el buna engel oldu.


Kitap Yurdu'ndan temin etmek için: https://bit.ly/2q9gFnP